Dame za medalju! Srbiji bronza na EP u streljaštvu i to u ekipnom nadmetanju žena vazdušnim pištoljem

Sportal blic 26.05.2021

Srpski ženski seniorski tim, u sastavu Zorana Arunović, Jasmina Milovanović i Brankica Zarić, osvojio je bronzanu medalju u ekipnom takmičenju vazdušnim pištoljem četvrtog dana Evropskog prvenstva u Osijeku.

Ženska reprezentacija Srbije pištoljem je u meč za bronzu ušla sa trećeg mesta u drugoj fazi i sa 565 krugova, koliko je pogodila i četvrtoplasirana Poljska. U duelu za bronzu između Srpkinja i Poljakinja, srpski tim je bio uspešniji i slavio trijumf 16:8. Ovo je ukupno osma ekipna medalja za srpski ženski tim pištoljem na evropskim prvenstvima u poslednjih 11 godina (pet zlatnih, jedna srebrna, dve bronzane). Prošle godine, Srbija je na EP u Vroclavu osvojila