Јакшић (СРС): Четворо министара Владе Србије мора хитно бити смењено (ВИДЕО)

Бета 27.05.2021

Председник Извршног одбора Српске радикалне странке (СРС) Ђурађ Јакшић изјавио је данас да мора доћи до реконструкције Владе Србије да би били смењени министар одбране Небојша Стефановић, министарка рударства и енергетике Зорана Михајловић и министар здравља Златибор Лончар, јер су "повезани с криминалом", а и министарка за људска права, Гордана Чомић, јер "ради против интереса Србије".

"Стефановић мора бити смењен са свих политичких функција јер је огрезао у криминалу и корупцији и зато што је најодговорнији за аферу прислушкивање и зато што је сада очито да је (Вељко) Беливуков клан имао јаку залеђину у врху полиције када је он био министар полиције", казао је Јакшић новинарима.

За министарку Михајловић се везују, како је рекао Јакшић, "бројне афере", те и она мора да буде смењена.

"За њу (Зорану Михајловић) се везују афере и злоупотребе службеног положаја, јер користи и најмању прилику да огади Србији сарадњу са Русијом и Кином, односно да руши инвестиције те две земље у Србији", рекао је он.

Министарка све ради у корист Сједињених Америчких држава, сматра Јакшић.

"Последњи показатељ њеног безобразлука је најава обустављања изградње термоелектране Колубара Б, која је и инвестиција кинеске компаније", казао је он.

Јакшић је истакао да мора бити смењен и Лончар, јер је и он "повезан с криминалом и корупцијом".

Он је додао да смењена мора да буде и министарка за људска и мањинска права и друштвени дијалог Гордана Чомић, јер "и она ради против интереса Србије".

САВ ВИДЕО МАТЕРИЈАЛ МОЖЕТЕ ПРЕУЗЕТИ ОВДЕ:

(Бета, 27.05.2021)

Повезане вести »

Кључне речи

Политика, најновије вести »