Đere poražen od zvereva: Laslo propustio veliku šansu u drugom setu, Nemac stigao do osmine finala Rolan Garosa

Večernje novosti 04.06.2021  |  Novosti online

Nakon dominacije Nemca u prvom setu, drugi je u dobroj meri protekao u boljoj igri 55. tenisera planete. Vodio je Đere sa 5:2, a pri rezultatu 5:3 na svoj servis imao 40:0, no nije uspeo da iskoristi tri set lopte i nakon toga desio se veliki pad. Iskoristio je poklon Zverev i sa pet vezanih gemova dobio drugi set i došao na korak od pobede. Treći segment meča bio je formalnost za Nemca, Đere više nije mogao da se vrati, pa je momak iz Hamburga slavio posle dva