Jokićev duh ušao u golmana SAD: Dobio dres od Srbina, pa ušao sa klupe i odbranio penal u 124. minutu za trofej (video)

Večernje novosti 07.06.2021  |  Novosti online

Foto AP U regularnom delu meča bilo je 2:2, da bi kroz dodatnih 30 minuta videli dva penala od kojih Meksiko svoj u 124. nije iskoristio.

As Betisa Andres Gvardado je bio tragičar, dok je u junaka izrastao rezervni golman Itan Horvat. Čuvar mreže belgijskog Briža je u igru ušao u u 69. minutu, zatim je 10 minuta kasnije primio gol, da bi odbranom šuta Gvadrada sa bele tačke sprečio da meč ode u produžetke. Zanimljivo je da je Horvat pre meča u Denveru dobio na poklon dres Nikole Jokića, pošto je poznato da je veliki navijač Nagetsa. I to od saigrača Kristijana Pulišića koji je u 114. minutu