Strašan fudbal u Amsterdamu i veliki trijumf Holandije: Ukrajina 6 minuta živela fudbalsku bajku (VIDEO)

Vesti online 13.06.2021

Fudbaleri Holandije pobedili su Ukrajinu rezultatom 3:2 (0:0) u najboljoj utakmici dosadašnjeg toka Evropskog prvenstva.

Bila je to prva utakmica ove selekcije posle dva propuštena velika takmičenja, a svi golovi na meču, a bilo ih je čak pet, postignuti su u drugom poluvremenu. Meč je igran na stadionu “Johan Krojf Arena“ u Amsterdamu, pa su “lale“ imale mnogo veću podršku sa tribina.Tokom prvih 45 minuta bilo je prilika, ali ne i golova. Prvu šansu je propustio Memfis Depaj već u 2. minutu, a nije se proslavio ni Damfris tri minuta kasnije, mada se činilo da su Ukrajinci u mat