Portugalci dali tri gola za osam minuta: Ronaldo sa dva gola uništio Mađare i oborio Platinijev rekord

Vesti online 15.06.2021

Fudbaleri Portugalije više nego ubedljivo započeli su odbranu titule na Evropskom prvenstvu, pošto su u Budimpešti savladali domaćina Mađarsku sa 3:0.

Posle 80 minuta “mučenja”, tokom kojeg nisu uspevali da dođu do pogotka, usledila je totalna ofanziva koju je predvodio dvostruki strelac Kristijano Ronaldo koji je ušao u istoriju kontinentalnih šampionata. Prvo poluvreme počelo je velikom šansom za Dioga Žotu, koji je već u petom minutu pobegao odbrani i šutirao sa ivice kaznenog prostora. Peter Gulaši je odbranio i najavio da će ovo biti njegovo popodne. Kristijano ROnaldo je tokom ovog perioda bio poprilično