Italija je šampion Evrope! Heroj Donaruma utišao Vembli, Englezi u suzama posle drame i penala (FOTO/VIDEO)

Vesti online 11.07.2021

Fudbaleri Italije novi su šampioni Evrope pošto su u velikom finalu na Vembliju savladali Englesku posle produžetaka i penala.

Englezi su poveli posle gola Šoa u 2. minutu, Italijani su u drugom poluvremenu izjednačili preko Bonućija, a kako posle 90 minuta bilo 1:1, otišlo se u produžetke, a onda i penale u kojima su se Italijani odlično snašli i zasluženo slavili. Heroj Italije svakako je golman Đanluiđi Donaruma koji je u odbranio tri penala i doneo svojoj zemlji drugu titulu prvaka Evrope, prvu posle 1968. godine. Englezi su odlično ušli u meč i odmah napali i iznenadili Italijane.