Milica je zlato, čisto zlato! Do Londona 2012. Srbija nije imala pojma ko je ona, danas u Tokiju je osvojila prvu i poslednju zlatnu medalju sa Srbiju

Sportal blic 27.07.2021
Milica je zlato, čisto zlato! Do Londona 2012. Srbija nije imala pojma ko je ona, danas u Tokiju je osvojila prvu i poslednju…

Učešće na Olimpijskim igrama je velika čast, osvojena medalja, bilo koja, prestiž i karta za mesto u istoriji, a ono što je uradila - to je nešto posebno! i ujedno postala jedina sportistkinja iz naše zemlje kojoj je pošlo za rukom da osvoji dva zlata.

Milica je u finalu pobedila korejsku takmičarku, inače svetsku šampionku, Dabin Li sa 10:7 i u četvrtom meču ostvarila isto toliko pobeda, iako je bilo malo onih, koji su je svrstavali u krug favorita. Mandić je time ponovila uspeh sa Olimpijskih igara u Londonu, kada je u istoj kateogoriji takođe osvojila najsjajnije odličje. Milica je do finala, pre Korejke, pobeđivala Kenijku Fejt Ogalo (13:0), pa Aleksandru Kovalčik iz Poljske (11:4) i u polufinalu Alteu Loran