Košarkašice Srbije doživele poraz od Španije na OI, sledeći protivnik Južna Koreja

Danas 29.07.2021  |  N. Čolić

Reprezentacija Srbije u ženskoj košarci nije uspela da ostvari pobedu u drugom kolu na Olimpijskim igrama u Tokiju protiv selekcije Španije.

Srbija je na poluvremenu vodila protiv Španije 44:41, da bi u drugom poluvremenu, u trećoj četrvrtini, Španija sustigla naše košarkašice, a krajnji rezultat bio je 70:85 za Španiju (20:19, 24:22, 14:18, 12:26). Najefikasnija u ekipi Srbije bila je Jelena Bruks sa 16 postignutih poena, Anderson je dodala 13, Krajišnik je upisala 11 poena, kao i Sonja Vasić. Utakmicu trećeg kola protiv Južne Koreje košarkašice Srbije igraju u nedelju 1. avgusta od 14 časova po