Šta bi bilo da ne bi karantina? Vasić i Mačković peti u finalu Olimpijskih igara!

Sportske.net 29.07.2021  |  Sportske.net

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković zauzeli su danas peto mesto na Olimpijskim igrama u Tokiju, u dvojcu bez kormilara na 2.000 metara.

Vasić i Mačković su trku prešli za šest minuta i 22,34 sekunde, a treba istaći da su prethodnih dana imali velikih poteškoća sa karantinom zbog koronavirusa, te su tako u dve nedelje izgubili dragoceno vreme za pripremu i treninge. Uprkos svemu, uspeli su da se plasiraju u finale i peto mesto je izuzetan uspeh. Bronzana medalja im je umakla za malo više od dve sekunde. Zlatnu medalju osvojila je posada iz Hrvatske. Srebrna je pripala veslačima Rumunije, a bronzana