Sinančević u finalu bacanja kugle, Španovićeva bila blizu medalje

RTS 03.08.2021

U utorak, 11. dana Olimpijskih igara u Tokiju, Armin Sinančević, sa ukupno desetim rezultatom, izborio je mesto među 12 najboljih bacača kugle i pravo da baca za medalju na Olimpijskim igrama. Ivana Španović skočila je 6,91 m i osvojila četvrto mesto u skoku udalj. Ostali srpski takmičari nisu bili jednako uspešni.

Nemica Malaika Mihambo skočila je 7,00 m i time osvojila zlatnu medalju, a isp red Ivane Španović bile su još Britni Ris iz Sjedinjenih Država i Ese Brum iz Nigerije. Sinančević je bio četvrti u svojoj kvalifikacionoj grupi, bacivši 20,96 m. Asmir Kolašinac nije uspeo da izbori plasman u finale. Finale u ovoj disciplini na programu je u četvrtak, u 4.00. Srpski rvač Mate Nemeš završio je učešće na Olimpijskim igrama porazom u osmini finala u kategoriji do 67