Vojvodina primila šest komada, srpski klubovi su mnogo daleko od Evrope

RTS 12.08.2021

Fudbaleri Vojvodine završili su učešće u kvalifikacijama za Ligu konferencija u trećem kolu, pošto su i u drugoj utakmici poražena od Laska. Vojvodina je posle minimalnog poraza u Novom Sadu (1:0) izgubila i u Lincu rezultatom 6:1 i oprostila se od nastupa u Evropi.

Poput Čukaričkog, koji je doživeo katastrofu u Švedskoj, "lale" su odigrale izuzetno loše u Austriji i pretrpele pravi debakl. Nije počelo tako jer je mladi Uroš Kabić već u 13. minutu sjajno reagovao u kaznenom prostoru i novim pogotkom doneo egal u regularnom delu. Činilo se tada da ekipa Slavoljuba Đorđevića ima snage da se suprotstavi favorizovanom rivalu, ali je Lask brzo napravio pritisak i već do poluvremena došao do izjednačenja. U 34. minutu Aleksandar