Premijer liga: Čelsi lagano slavio, a Everton i Brajton nakon preokreta – Vardi za trijumf Lestera!

Hot sport 14.08.2021  |  HotSport HotSport HotSport

U terminu od 16 časova odigrano je pet utakmica prvog kola Premijer lige Engleske.

Čelsi je imao start kakav su Tuhel i navijači mogli samo da požele, pošto je pao gradski rival, Kristal Palas, sa 3:0 (2:0). Markos Alonso je u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca načeo goste, da bi Kristijan Pulišić u 40. minutu duplirao prednost. Plavci nisu želeli da reskiraju, Palas je bio daleko od šansi da ugrozi favorita, a onda je prvi pogodak u Premijer ligi postigao štoper Trevo Šaloba, 22-godišnji defanzivac. Everton je na debiju Rafaela Benitezab