Ludnica u Španiji - Atletiko uspešno startovao odbranu trona, posle 100 minuta i 11 kartona

Sportske.net 15.08.2021  |  Sportske.net

U prvom današnjem meču španske La lige, Atletiko je uspešno startovao u odbrani trona. "Jorgandžije" su slavile protiv Selte na gostovanju 2:1, posle više od 100 minuta fudbala.

Selta je pokazala zube, ali nedovoljno da zaustavio ekipu Dijega Simeonea. Posle 23 minuta igre Anhel Korea je primio loptu na ivici kaznenog prostora i pogodio u gornji desni ugao. Gosti su minimalnom prednošću otišli na pauzu. Nakon gužva u šesnaestercu “jorganžija” načinjen je faul nad igračem domaćih i Selta je tražila penal. Sudija je prvobitno to odbio, ali je na inicijativu VAR sobe svirao jedanaesterac. Aspas je bez problema realizovao ovaj šut u donji levi