Prva pobeda Barselone po odlasku Mesija, Dmitrović sjajan u trijumfu Sevilje

Nova 15.08.2021  |  Autor:Strahinja Nikolić

Fudbaleri Barselone pobedom su započeli novu sezonu u španskoj Primeri, pošto su u prvoj utakmici po odlasku Lionela Mesija slavili protiv Real Sosijedada sa 4:2, dok je Sevilja u poslednjem meču dana savladala Rajo Valjekano sa 3:0.

Tim iz Katalonije je odigrao furioznih sat vremena, tokom kojih su postigli tri pogotka. Prvi je bio delo Đerarda Pikea u 19. minutu na asistenciju Memfisa Depaja, dok je Martin Brajtvajt u drugom minutu sudijske nadoknade prvog dela duplirao prednost svog tima. Kada je u 59. minutu po drugi put na meču zatresao mrežu gostiju iz San Sebastijana, činilo se da će Barsa lako stići do tri boda, ali su prvo Đulen Lobete u 82. minutu, a potom i Mikel Ojarzabal tri minuta