Sve veći broj ljudu u izolaciji u Šumadiji, raste broj pacijenata u Klinčikom centru
Danas 16.08.2021 | Z.S.M
![Sve veći broj ljudu u izolaciji u Šumadiji, raste broj pacijenata u Klinčikom centru](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Skoro pola hiljade ljudu u izolaciji u Šumadiji, raste broj pacijenata u kragujevačkom Kliničkom centru U utorak, 16. avgusta na području Šumadijskog okruga PCR metodom i antigenskim testovima uzorkovano je 405 građana.
Id tog broja na virus kovida-19 pozitvno je njih 69: u Kragujevcu 47, sedmoro u Rači, petoro u Aranđelovcu, četvoro u Lapovu, troje u Topoli, dvoje u Batočini i jedna osoba u Kniću. Na teritoriji Šumadijskog okruga u izoalciji je 483 građana: 328 u Kragujevcu, 64 u Aranđelovcu, 35 u Topoli, 28 u Rači, po 13 u Lapovu i Kniću i dvoje u Batočini. Trenutno se od lečenja virusa-kovid 19 u UKC Kragujevac nalazi 22 pacijenta i niko od njih nije na rspiratoru. Sa lečenja