Srebrni džudisti na prijemu u Gradskoj kući (FOTO)

Moj Novi Sad 23.08.2021

Član Gradskog veća za sport i omladinu Ognjen Cvjetićanin primio je danas džudiste Dušana Grahovca i Strahinju Maleša koji su na Evropskom prvenstvu za kadete, održanom od 17. do 19. avgusta u Rigi, u Letoniji, osvojili srebrne medalje.

Strahinja Maleš je, u kategoriji do 66 kilograma, do finala stigao posle prvog kola u kome je bio slobodan, dok je u drugom savladao mladog džudistu iz Turske. Dušan Grahovac je u kategoriji do 73 kilograma u prvom kolu pobedio Francuza Tomasa Pulija i Austrijanca Isu Naću identičnim rezultatom, iponom. U finalu je izgubio borbu od Rusa Rolana Kunizeva, ali ipak doneo je srebrno odličje za tim Srbije. – Velika mi je čast što sam danas u prilici da ugostim ove mlade