Veliki uspeh za pirotsku košarku: Marko Spasić osvojio zlato sa reprezentacijom U16 i plasman na Svetsko prvenstvo

Pirotske vesti 25.08.2021

Reprezentacija Srbije u košarci, generacija igrača do 16 godina, čiji je pomoćni trener naš sugrađanin Marko Spasić, nekada uspešni trener prvog tima KK Pirota, osvojila je zlatnu medalju na FIBA U16 turniru i plasirala se na Svetsko prvenstvo.

Kako je Pirotskim vestima kazao Spasić, koji je asistent u stručnom štabu Dragoljuba Avramovića, ove godine umesto klasičnog evropskog prvenstva, zbog kovida, napravljena su tri turnira sa kojih najbolje ekipe idu na Svetsko prvenstvo koje se sledeće godine održava u Alikanteu u Španiji. -Mi smo bili u grupi sa Česima, Belgijancima, Turcima i Slovencima. Odigrali smo dobar turnir, imali sitnih problema sa povredama, ali smo ostvarili cilj koji smo zacrtali, plasman