Srednje škole u Bojniku i Preševu od 1. septembra kreću sa kombinovanim modelom nastave
Južne vesti 27.08.2021 | T. Todorović Južne vesti
![Srednje škole u Bojniku i Preševu od 1. septembra kreću sa kombinovanim modelom nastave](https://nstatic.net/img/logo/s/juzne-vesti.png)
Među 15 opština i gradova u Srbiji koji će prvu nedelju školske godine u srednjim školama započeti po drugom modelu semafora, nalaze se i dve opštine na jugu - Bojnik i Preševo.
Srednjoškolci u ovim mestima primenjivati kombinovani model nastave, što podrazumeva da će se nastava odvijati onlajn i u učionicama. Prema saopštenju na sajtu Vlade Republike Srbije, ministar prosvete nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić, uputio je dopis svim školskim upravama, osnovnim i srednjim šolama i jedinicama lokalne samouprave o planu obrazovno-vaspitnog rada za sledeću nedelju, kada počinje nova školska godine. Kako je ranije najavljeno, zbog