Bajden: Novi napad na aerodrom u Kabulu veoma izgledan u narednih 24 do 36 sati
Radio sto plus 28.08.2021
![Bajden: Novi napad na aerodrom u Kabulu veoma izgledan u narednih 24 do 36 sati](https://nstatic.net/img/logo/s/radiostoplus.png)
Posle sastanka sa vojnim i bezbednosnim savetnicima, Bajden je naveo da je situacija kod aerodroma i dalje “ekstremno opasna” i da “nivo pretnje terorističkog napada ostaje visok”.
Bajden je rekao i da udar koji su SAD rano jutros izvele na pripadnike Islamske države neće biti poslednji odgovor njegove administracije na napad džihadista kod aerodroma u četvrtak, u kojem je poginulo 13 pripadnika američke vojske i 169 Avganistanaca. “Rekao sam da ćemo goniti grupu odgovornu za napad na naše vojnike i nevine civile u Kabulu i jesmo. Nastavićemo da gonimo svakoga ko je umešan u taj gnusan napad i oni će platiti za to”, naveo je Bajden. Vojska