Ju-Es open, prvi dan – Kecmanović poražen, Lajović savladao Pera, Jorovićeva izgubila meč, Danilovićeva u drugom kolu

RTS 30.08.2021

Prvog dana Otvorenog prvenstva SAD u tenisu na teren će izaći šestoro srpskih tenisera. Dušan Lajović je bio bolji od Benoe Pera 3:1, Ivana Jorović izgubila od Kolumbijke Serano Osorio (6:2, 6:2), Olga Danilović savladala Ališu Parks (6:3, 7:5). Miomir Kecmanović izgubio je od Francuza Rinderneka. Krajinović igra sa Peljom, u meču koji će početi posle ponoći po srednjoevropskom vremenu. Program završava Nina Stojanović koja igra protiv Sabalenke.

Poraz Krajinovića od Rinderneka Nakon četiri sata i 22 minuta tenisa i velikog preokreta, Miomir Kecmanović poražen je od Artura Rinderneka sa 3:2 u setovima. Rindernek je gubio sa 2:0, ali je uspeo da napravi preokret i osvoji naredna tri seta, poslednji sa 6:4. Francuz odmah pravi brejk u petom setu Rindernek oduzima servis Krajinoviću, a potom ga potvrđuje servis gemom za prednost od 2:0 na startu petog seta. Kecmanović gubi novi set, Rindernek izjednačuje na