Njome su se mnogi peli puni nade, a silazili samo ako su poraženi: Naj u Beogradu Jedna od retkih ulica koja je sačuvala svoj naziv, kaldrmu i tradiciju
Blic 15.09.2021 | Maja Popović
![Njome su se mnogi peli puni nade, a silazili samo ako su poraženi: Naj u Beogradu Jedna od retkih ulica koja je sačuvala svoj…](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
U gradu koji se razvio na raskršću drumova, ušću reka, gde se sučeljavaju brda Balkanskog poluostrva i Panonska ravnica, divlji jug i prefinjeni centar Evrope.
Baš tu, usekla se jedna svojevrsna arterija, strma i krivudava. Danas je jednim delom ostala kaldrmisana, a drugim je odavno prekrivena asfaltom - Balkanska ulica, ona kojom su se mnogi peli puni nade, a silazili samo ako su poraženi. Zašto? Zato što su svi koji su iz provincije došli u veliki grad, u potrazi za ostvarenjem svojih snova, upravo ovom ulicom dolazili u prestonicu, s obzirom na to da je ona bila glavna veza između autobuske i železničke stanice i