SP, kval. - Grupe H i J: Hrvati i Rusi ne staju, preokret ''Pancera'', ubedljivi Makedonci i Slovenci

Sportske.net 08.10.2021  |  Sportske.net

Grupa H Kipar - Hrvatska 0:3 Rusija - Slovačka 1:0 Malta - Slovenija 0:4 U Larnaki, Hrvatska je protiv Kipra ostvarila petu pobedu iz sedam odigranih utakmica i nastavila trku sa Rusijom za prvo mesto u grupi.

Gosti su ovaj meč dobili sa 1:0, a vodeći gol postigao je Ivan Perišić pred sam kraj prvog poluvremena posle odličnog proigravanja od strane Luke Modrića. Samo minut pre toga, Modrić je takođe bio maestralan, tada je loptu poslao za Sosu posle čega domaći nakratko intervenišu, ali u nastavku akcije sledi sjajna prilika za Kramarića koji sa oko pet metara pogađa jednog od protivničkih igrača. Mogao je Luka Modrić sve da reši početkom drugog poluvremena, u 54. minutu