Prve pobede BiH i Litvanije u kvalifikacijama za Mundijal

Sportske.net 09.10.2021  |  Sportske.net

Veoma zanimljiva situacija je u Grupi D, gde je reprezentacija Bosne i Hercegovine danas ostvarila tek prvu pobedu u pet odigranih mečeva, a nalazi se na drugom mestu na tabeli! Selekcija BiH danas je gostovala u Nur sultanu, gde je sa 2:0 savladala domaću selekciju Kazahstana.

Glavna uloga pripala je Samiru Prevljaku, ''devetki'' gostujućeg tima koji je postigao oba gola za pobedu BiH. Kazahstance je ''načeo'' u 25. minutu na asistenciju Stevanovića, a trijumf je potvrdio drugim golom u 66. minutu posle saradnje sa Edinom Džekom. Posle ovog trijumfa Bosne i Hercegovine, tabela Grupe D izgleda ovako: Francuska 12, BiH 6, Ukrajina 5, Finska 5, Kazahstan 3 boda. Prvu pobedu u Grupi C ostvarila je Litvanija, posle pet uzastopnih poraza.