Dve teniske senzacije zaredom: Neviđen fijasko favorita na Indijan Velsu i porazi koji odgovaraju Đokoviću

Sportal blic 16.10.2021

Treći teniser sveta i drugi nosilac na mastersu u Indijan Velsu Stefanos Cicipas je eliminisan u četvrtfinalu, kao i treći nosilac - Aleksandar Zverev.

Pravo iznenađenje priredio je Nikoloz Basilašvili koji je slavio nakon tri seta sa 6:4, 2:6, 6:4. Gruzijski teniser, 36. na ATP listi, će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica koji je porazio Zvereva. Na prethodna dva masters turnira, u Torontu i Sinsinatiju, je Cicipas dolazio do polufinala, a taj rezultat nije ponovio na Indijan Velsu pošto je izgubio u meču koji je trajao dva sata i deset minuta. Sa dva rana brejka je Basilašvili prelomio prvi set,