Objavljen identitet muškarca koji je ubio britanskog poslanika: Planirao napad nedelju dana, došao u Eseks vozom iz Londona
Blic 17.10.2021
![Objavljen identitet muškarca koji je ubio britanskog poslanika: Planirao napad nedelju dana, došao u Eseks vozom iz Londona](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Britanska policija objavila je identitet muškarca koji je u petak u crkvi nožem usmrtio konzervativnog poslanika Dejvida Ejmsa.
Reč je o Aliju Harbiju Aliju, 25-godišnjem britanskom državljaninu poreklom iz Somalije koji nije ranije bio poznat bezbednosnim službama. On je u policijskoj stanici u Londonu gde nadležni mogu da ga ispituju do 22. oktobra. Policija je ubistvo britanskog poslanika okvalifikovala kao teroristički napad, a “Dejli mejl” piše pozivajući se na bezbednosne izvore, da je planiran nedelju dana unapred. Policija je sinoć nastavila da ispituje Alija, a izvori su otkrili da