Liga šampiona: Gvardiolin Siti i Sporting ubedljivi u Brižu i Istanbulu

N1 Info 19.10.2021  |  Autor:Milan Stojiljković

U prvim mečevima trećeg kola grupne faze Lige šampiona fudbaleri Mančester Sitija ubedljivo su kao gosti savladali Krub Briž 5:1, dok je lisabonski Sporting u Istanbulu protiv Bešiktaša 4:1 na ubedljiv način stigao do prve pobede u elitnom takmičenju.

Građani su nakon poraza od Parižana u prethodnom kolu, imali imperativ pobede u Belgiji i od prvog minuta krenuli su silovito. Ređali su se napadi i šanse, dva gola su poništena zbog ofsad pozicija, pre nego što je bek Kanselo konačno u 30. minutu doveo Siti u vođstvo. Pogotku je prethodila sjajna asistencija Fila Fodena. Do kraja poluvremena Rijad Marez je iz jedanesterca duplirao vođstvo, a kad je i drugi bek Građana Kajl Voker pogodio gol Klub Briža na perfektno