Zvezda drži nestvaran rekord: Crveno-beli su uradili nešto što niko na svetu nije

Večernje novosti 19.10.2021  |  Novosti online

FOTO: FK Crvena zvezda Naime, sajt "Gracenote", koji se bavi statistikom i fudbalskim činjenicama, javlja da je Zvezdin niz od 50 mečeva bez poraza u domaćem šampionatu (45-5-0) najduži niz računajući sve lige sveta.

Poslednji put Zvezda je doživela poraz u SL pre 492 dana, odnosno 14. juna 2020. godine, kada su u okviru sezone 2019/2020. gostovali ekipi TSC-a i izgubili rezultatom 2:1. Strelci za domaćina bili su Boris Varga u 12. i nenad Lukić u 18. minutu, dok je jedini strelac za crveno-bele bio Nemanja Milunović u 78. minutu. Crveno-beli su, inače, tokom cele prethodne sezone imali samo dva poraza u Evropi: onaj od Hofenhajma u grupnoj fazi LE (2:0) i protiv Omonije na