Za sad najviša kazna za upad na Kapitol, izgredniku više od pet godina zatvora
Slobodna Evropa 18.12.2021
![Za sad najviša kazna za upad na Kapitol, izgredniku više od pet godina zatvora](https://nstatic.net/img/logo/s/slobodna-evropa.png)
Savezni sud Sjedinjenih Država osudio je na više od pet godina zatvora izgrednika koji je učestvovao u napadu na Kapitol 6. januara 2021. godine.
To je najviša do sada izrečena kazna za učešće u napadu na Kapitol. Američko ministarstvo pravde saopštilo je 17. decembra da je Robert Skot Palmer iz Larga na Floridi osuđen na 63 meseca zatvora zbog napada na policiju u nemirima na Kapitolu. Pristalice bivšeg američkog predsednika Donalda Trampa su 6. januara upale na Kapitol sa namerom da spreče da se u Kongresu potvrdi pobeda Džoa Bajedena na predsedničkim izborima. Sud navodi da je na policiju, koja je