Шта се десило изнад крима 9. Децембра: Кога су Британци пресрели на небу, летеће командно место или путнички авион? Руси ћуте!
Правда 19.12.2021 | Курир

Тог петог децембра 2021. године руска агенција за ваздушни саобраћај саопштила је данас да је путнички авион који се саобраћао на редовној линији Тел Авив-Москва за длаку избегао судар са НАТО шпијунским авионом који је летео у мисији изнад Црног мора. Сада је испливало и чија је то летелица била, али и по британцима да није никакв путнички авион него руски специјални авион на бази путничког авиона ИЛ-96.
Како је тад саопштила ова руска агенција, НАТО шпијунски авион се изненада брзо спустио са велике висине и исекао руту лета руском путничком авиону типа Ербас државне авио компаније Аерофлот који је са 142 укрцана путника и чланова посаде летео из Тел Авива за Москву. Такође због овог инцидента је авион Аерофлота морао да промени висину и смер лета. Такође руска агенција наводи да се посада НАТО летелице није одазивала на позиве руских контролора лета. 🚨 НЕВС | Ит






