Stivenson, Veljković i Žižić predvodili Metalac u trijumfu nad OKK Beogradom

Valjevska posla 20.12.2021

Domaćin je po već ustaljenoj tradiciji počeo meč prilično opušteno u odbrani što su “plavi” vešto iskoristili i preko razigranog pleja Mitrovića i odličnog šutera iz Ukrajine, Kobzistog, poveli 11-18 u 7. minutu, odnosno 15-25 u 9. minutu.

Metalac je, između ostalog, ponovo imao slabu tačku na poziciji niskog posta dok su se u napadu olako gubile lopte čiji se broj na kraju utakmice zaustavio na cifri 21. Sve se nastavilo i u drugoj četvrtini da bi u 12. minutu OKK Beograd ostvario i najveće vođstvo na utakmici 19-33 nakon trojke Marka Brekića. Domaćin se probudio zahvaljujući Žižiću, pridružio mu se atraktivni Stivenson a onda i Veljković pa je prednost Beograđana počela brzo da se topi. Malo čvršća