Ludnica na enfildu: Liverpul se vratio iz mrtvih: Gubili 3:1 od Lestera, pa iščupali gol u 95. minutu i prošli na penale

Sportal blic 22.12.2021

Fudbaleri Liverpula pobedili su Lester siti i plasirali se polufinale Liga kupa posle veoma uzbudljive utakmice koja je na kraju rešena penalima. "Reds" su gubili sa 3:1, uspeli su duboko u sudijskoj nadoknadi da izjednače i „prežive“ do 3:3, a onda da prođu posle penala.

Lester je već posle 13 minuta i dva gola Džejmija Vardija vodio sa 2:0. Džejms Medison i Patson Daka su bili asistenti, a sve je delovalo idilično za „Lisice“. Medison se i sam upisao u strelce u 33. minutu, ali tek nakon što je Aleks Okslejd-Čemberlen pas Roberta Firmina pretvorio u gol Liverpula (19. minut). Bilo je jasno da će u nastavku u timu Jirgena Klopa biti promena, pa su već od 46. minuta sa terena izašli Bredlo, Kumetio i Morton, a na teren su ušli