"Take a brake", Instagram uvodi novu opciju koju će korisnici morati sami da aktiviraju
Ekapija 23.12.2021
!["Take a brake", Instagram uvodi novu opciju koju će korisnici morati sami da aktiviraju](https://nstatic.net/img/logo/s/ekapija.png)
Adam Moseri najavio je testiranje nove opcije na Instagramu koju će korisnici morati sami aktivirati, a koja će ih podsjetiti da se nakon 10, 20 ili 30 minuta odmore od pregledanja sadržaja.
Moseri veruje kako će tu opciju lansirati tokom sledećeg meseca, a tek treba videti koliko će (i hoće li uopšte) pomoći korisnicima koji previše vremena provode sufujući po Instagramu, a hteli bi smanjiti to vreme i ograničiti korišćenje aplikacije, prenosi portal Haber. Kako se mentalni problemi često povezuju sa vremenom koje se provodi surfujući društvenim mrežama, Instagram sada testira opciju koja bi korisnicima trebala sugerisati da se malo odmore od (ponekad