Moskva: EU pretvara „Severni tok 2“ u monetu za potkusurivanje u borbi protiv Rusije
Sputnik 24.12.2021
![Moskva: EU pretvara „Severni tok 2“ u monetu za potkusurivanje u borbi protiv Rusije](https://nstatic.net/img/logo/s/sputnik.png)
Evropska unija pretvara projekat gasovoda „Severni tok 2“ u monetu za potkusurivanje u borbi protiv Rusije. Evropski političari su spremni da plate iz sopstvenog džepa kako bi pokazali atlantsku solidarnost u borbi sa Moskvom, izjavio je zamenik ministra spoljnih poslova Sergej Rjabkov.
On je u intervjuu za časopis „Međunarodni život“ komentarisao reči ministarke spoljnih poslova Nemačke Analene Berbok, koja je izjavila da ne isključuje da „Severni tok 2“ neće biti pušten u rad u slučaju eskalacije oko Ukrajine i naveo da takve izjave ne treba dramatizovati. Kako je rekao, njih uopšte ne brine cena gasa u Evropi i koje su perspektive spot ugovora za gas, spremni su da idu do kraja bez obzira na sve, samo kako bi Moskvi činili neprijatnosti, iz