Posle preokreta: Kamerun na otvaranju Kupa afričkih nacija pobedio Burkinu Faso!

Kurir 09.01.2022

Fudbaleri Kameruna pobedili su večeras u Jaundeu selekciju Burkine Faso sa 2:1, u meču prvog kola Grupe A Kupa afričkih nacija.Gol za vodjstvo Burkine Faso postigao je u 24. minutu Gustavo Sangare.

Domaća selekcija je do izjednačenja došla u 40. minutu, pošto je sa penala bio precizan Vinsent Abubakar, a isti igrač je u trećem minutu nadoknade prvog dela postigao još jedan gol sa "bele tačke". Gol, koji je Abubakar postigao u 60. minutu poništen je posle gledanja VAR-a zbog ofsajda. Ovom utakmicom otvoreno je takmičenje na 33. Kupu afričkih nacija, a kasnije večeras u ovoj grupi se sastaju Etiopija i Zelenorotska ostrva. Kup afričkih nacija održava se u