Црвена звезда у Београду поражена од Милана

Бета 01.02.2022

Кошаркаши Црвене звезде поражени су вечерас на свом терену од Милана са 57:63 (8:7, 15:19, 21:24, 13:13), у 24. колу Евролиге.

Најефикаснији код Звезде били су Никола Калинић и Остин Холинс са по 13 поена.

Милано су до победе предводили Малком Дилејни са 18 и Бен Бентил саа 12 поена.

Меч је почео је веома лошом игром у нападу обе екипе. У читавој првој четвртини постигнуто је укупно 15 поена, што је најмањи број поена у првој четвртини у историји Евролиге. Звезда је до првих поена стигла након четири минута игре, док се Милано уписао тек након шест миута.

У другој деоници, оба тима су поправила игру у нападу. Играло се у серијама, прво је Милано успео да се одлепи на плус осам, да би се Звезда серијом од седам поена втатила у меч. Поново је Армани са две тројке вратио предност на плус седам, али су цррвено-бели зауставили налет Италијана и са два добра напада, на полувреме отишли са минусом од три поена 23:26.

Друго полувреме боље је отворила екипа Милана и са неколико отворених шутева стигла до плус 11. Звезду је у игру вратио поенима расположени Никола Калинић. До краја треће деонице играо се кош за кош, па је Милано трећу деоницу победио са 24:21, и у четврту четвртину ушао са шест поена предносто 44:50.

У последњој деоници Милано је кренуо са серијом од пет везаних поена и стигао до двоцифрене предности. Звезда је успела у неколико наврата да се врати на минус пет, али не и да стигне и до преокрета. Калинић је на минут пре краја и плус седам за Милано добио две техничке грешке и морао пре краја да напусти паркет.

Последњи минут је протекао у нервози, која се пренела и на трибине, па су судије у неколико наврата морале да прекидају меч због убацивања тврдих предмета на терен.

Звезда је уписала осам победа и 13 пораза и заузима 14. позицију на табели. Милано је трећи са скором од 15 победа и шест пораза.

У наредном колу, Звезда ће дочекати Монако, док ће Милано угостити Фенербахче.

У истом колу, Фенербахче је победио на свом терену Асвел са 85:76 (29:23, 18:18, 17:22, 21:13).

Фенербахче је девети са по 10 победа и пораза, а Асвел 13. са девет победа и 14 пораза.

Макаби је у гостима победио Жалгирис са 94:78 (21:19, 26:28, 17:13, 30:18).

Макаби је 11. на табели са 10 победа и 11 пораза, а Жалгирис је на последњем, 18. месту са три победе и 17 пораза.