Kamerun osvojio bronzu: Afrički kup nacija ušao u samu završnicu, treće mesto za selekciju Samjuela Etoa posle drame

Sportal blic 05.02.2022  |  St. K.

Fudbaleri Kameruna osvojili su treće mesto i tako se okitili bronzanom medaljom na Afričkom kupu nacija, i to posle velike drame na stadionu "Ahmadu Ahiđo" u borbi za pomenuto odličje.

Naime, selekcija koju sa mesta predsednika vodi čuveni Samjuel Eto, su u meču za treće mesto bili bolji od Burkine Faso, i to posle penala 5:3 (posle 120 minuta bilo je 3:3). Da sve bude još zanimljivije, Kamerunci su bili jako blizu poraza u prvih 90 minuta, jer su imali zaostatak od 0:3, ali su u samom finišu stigli do izjednačenja. Najpre je Bakohen u 71. najavio eventualno čudo, da bi Abubakar dodatno povećao šanse svog tima. Isti igrač je pogodio i u 87.