Vojvodina kup u streljaštvu: Srpski strelci osvojili sva zlatna odličja prvog dana takmičenja

Danas 12.02.2022  |  Danas Online

Srpski strelci pokupili su svih pet zlatnih medalja prvog dana „Vojvodina kupa“ vazdušnim oružjem u Novom Sadu, saopštio je Streljački savez Srbije.

Kako je saopšteno, danas su održana pojedinačna takmičenja puškom i nadmetanja miks parova pištoljem. Juniorka „Čika Mate“ Teodora Vukojević je, kao i minulog vikenda, na finalu Kupa Srbije osvojila „duplu krunu“. Pobedla je i u seniorskoj i u juniorskoj konkurenciji. Vukojević je danas u seniorskom finalu pogodila 251,1 i u izjednačenoj borbi za prvo mesto trijumfovala ispred nove nade Partizana Anje Popović. Treća je bila Marija Kolarević (Novi Sad 1790).