Predsednik Zeman i premijer Fijala osudili češke antivakcinaše za objavu adresa 70 poslanika
Novi magazin 16.02.2022 | Beta
![Predsednik Zeman i premijer Fijala osudili češke antivakcinaše za objavu adresa 70 poslanika](https://nstatic.net/img/logo/s/novi-magazin.png)
Predsednik Češke Miloš Zeman i premijer Petr Fijala osudili su danas poziv antivakcinaša iz udrženja Crkao pas da demonstranti koji ne mogu da dođu pred parlament pođu pred kuće 70 poslanika koji su glasali za produženje Pandemijskog zakona a na Fejsbuku je uz poziv udruženje objavilo kućne adrese poslanika.
"Predsednik Zeman je vrlo snažno osudio objavljivanje adresa poslanika. To nije napad na pojedine poslanike. To je napad na naše porodice", kazao je danas posle sastanka sa predsednikom Zemanom češki ministar unutrašnjih poslova Vit Rakušan. Policja je počela danas da obezbeđuje kuće poslanika i pojačala je patrole iako je posle žestokih osuda Crkao pas izbrisao adrese sa društvenih mreža i umesto toga pozvao antivakcinaše da protestuju ispred kancelarija