Pokuševski odličan, ali je Finiks praktično nepobediv

RTS 25.02.2022

Srpski košarkaš Aleksej Pokuševski pružio je odličnu partiju u porazu Oklahome od Finiksa, rezultatom 124:104. Pokuševski je odigrao jednu od najboljih utakmica u NBA ove sezone, ali ni to nije bilo dovoljno da se ugrozi najbolji tim lige, koji je ponovo u velikoj seriji od osam uzastopnih pobeda.

Oklahoma je na svom parketu izgubila od Sansa tek u samom finišu susreta, iako je već posle prvih 12 minuta imala "debeo" zaostatak. Gosti su imali +19 nakon prvog napada u drugoj četvrtini, ali je onda usledio veliki povratak Tandera, koji je uspeo da istopi razliku do odlaska na odmor. Domaćin je čak i vodio u trećem i četvrtom periodu, pre nego što je Devin Buker nagazio papučicu gasa i odveo svoj tim do novog uspeha. Pokuševski je na terenu proveo skoro 20