Turska legenda završila karijeru: Budiću se svake noći do smrti zbog penala

Nova 25.03.2022  |  Autor:Beta

Turski fudbaler Burak Jilmaz saopštio je da je završio reprezentativnu karijeru, posle poraza njegovog tima od Portugala u baražu za plasman na Svetsko prvenstvo. „Ovo je bio moj poslednji meč u dresu Turske“, rekao je kapiten Turske posle utakmice, rekavši da je tužan što je reprezentativnu karijeru završio porazom od Portugala.

Fudbaleri Turske izgubili su u Portu od selekcije Portugala sa 3:1 u baražu za plasman na ovogodišnji Mundijal u Kataru. Jilmaz je prvo smanjio vođstvo Portugala na 2:1 u 65. minutu, a potom je promašio penal u 85. minutu koji bi njegovom timu doneo izjednačenje. "Mislim da ću se buditi svake noći do kraja života zbog ovog penala", rekao je 36-godišnji napadač Lila. Jilmaz je za reprezentaciju Turske odigrao 77 utakmica i postigao 31 gol. Nekadašnji igrač