„Razumem i da neko ima vezu, ali nije humano“: Pacijenti čekaju satima na zakazane preglede u niškom Kliničkom centru
Danas 18.04.2022 | V. Torović
![„Razumem i da neko ima vezu, ali nije humano“: Pacijenti čekaju satima na zakazane preglede u niškom Kliničkom centru](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Pacijenti koji imaju zakazane preglede u specijalističkim ambulantama u Univerzitetskom kliničkom centru (UKC) u Nišu primorani su da čekaju satima u prebukiranim čekaonicama u zgradi stare hirurgije.
Niški UKC je referentna zdravstvena ustanova tercijalnog zdravstva za ovaj region, tako da na preglede dolaze pacijenti iz cele jugoistočne Srbije. Pacijenti često na zakazani pregled stižu iz Bujanovca, Pirota, Zaječara, Kuršumlije i drugih manjih mesta koji su udaljeni i po više od 100 kilometara, ali ih u neurohiruškim, hiruškim, urološkim, ortopedskim, gastroenteteloškim i endokrinološkim ambulantama čeka ogromna gužva. Reporterka Danasa je zatekla veliki broj