Omladinska LŠ: Sin Darija Šimića deklasirao Atletiko

Sport klub 22.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U petak su na programu bile utakmice polufinalu Lige šampiona za timove uzrasta do 19 godina, tako da su poznati timovi koji će se boriti za trofej – austrijski Salcburg potvrdio je dominaciju još jednom deklasiravši Atletiko Madrid, dok je Benfika posle penala bila bolja od Juventusa.

Finale Benfika – Salcburg igraće se u ponedeljak 25. aprila od 15 časova u Nionu. U duelu Benfike i Juventusa bilo je 2:2 posle 90 minuta, a potom je portugalski predstavnik bio bolji u penal-seriji 4:3. Za tim iz Lisabona jedanaesterac je promašio samo Feliks, dok su za mladu „Staru damu“ neprecizni bili Turko i Sule. Prethodno su golove u regularnom toku meča postigli Neto i Semedo u trećem i desetom minutu, a Juve je izjednačio preko Čiboza i Turikije (51. i 73.