Хрвати пред сезону опет у проблему: Фали им 35.000 радника, али радије плаћају странце него домаће! Решење у мањој бирократији?

Курир 27.04.2022
Хрвати пред сезону опет у проблему: Фали им 35.000 радника, али радије плаћају странце него домаће! Решење у мањој…

Недостатак радне снаге је из године у годину све већи проблем, а посебно ескалира доласком туристичке сезоне. Процењује се да ће у Хрватској ове године у сектору туризма недостајати између 30.000 и 35.000 радника.

"У овом тренутку је проналазак радника у угоститељству и грађевинарству заиста зезнута ствар. Када смо отворили кафић, буквално двадесетак дана нас нико није звао. Нико! Једва смо нашли конобара и није по струци и још треба да се школује. Наравно, једно од решења је онда увоз радне снаге", рекао је за Слободну Далмацију Хрвоје Бујас из Удружења "Глас подузетника". "Ресторан у Ле Меридиену још није отворен јер човек који је изнајмио простор не може да нађе

Повезане вести »

Кључне речи

Балкан, најновије вести »