Moćni Ajntraht osvojio London, nemačko finale LE na vidiku!

Sportske.net 28.04.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Ajntrahta slavili su na gostovanju Vest Hemu 3:1 u prvom meču polufinala Lige Evrope i tako napravili krupan korak ka plasmanu u finalu gde će igrati protiv boljeg iz duela Red Bul Lajpciga i Glazgov Rendžersa gde je nemački tim večeras slavio 1:0 na domaćem terenu pogotkom Anhelinja.

Ajntraht je poveo već u prvom minutu golom Knaufa. Tačnije, fudbaler gostiju je već nakon 50 sekundi odlično ispratio centaršut Bornea i pored neopreznog Fornalsa postigao gol pred punim tribinama stadiona u Londonu. Vest Hem je uzvratio u 14. minutu kada je Boven pogodio stativu, a velike zasluge za ovakav ishod idu golmanu Ajntrahta Kevinu Trapu koji je dovoljno zakačio loptu da ne završi u mreži. Domaćin je ipak izjednačio u 21. minutu nakon prekida golom