Porto i Grujić "prišili" treću zvezdicu na "La Lužu" - "Zmajevi" vladaju Portugalijom!

Sportske.net 07.05.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Porta savladali su Benfiku u gostima rezultatom 0:1 u derbiju 33. kola prvenstva Portugalije.

Prvu priliku na utakmici imao je napadač gostiju Mehdi Taremi, ali je golman Vlahodimos zaustavio njegov pokušaj. Pet minuta kasnije uzvratio je Darvin Nunjez, ovoga puta istakao se golman gostiju Diogo Kosta. Uzbuđenja su se nastavila i u drugom delu susreta. Mogao je Porto do vođstva posle samo minuta igre u nastavku. Šutirao je brazilac Evanilson, a ponovo se istakao Vlahodimos. Pet minta kasnije, opet je pripretio Evanilson, ali je još jednom kao pobednik