Čudesan preokret Radničkog 1923 vredan baraža

Veliki park 08.05.2022

U predivnom fudbalskom ambijentu stadiona “Čika Dača”, fudbaleri Radničkog 1923 su pred više od 5 000 svojih pristalica izvojevali možda i ključnu pobedu u borbi za opstanak u Linglong Tajer Super ligi Srbije protiv novosadskog Proletera – 2:1 (0:1).

Ni promašeni jedanaesterac, ni naivno primljen gol u završnici prvog poluvremena nisu obeshrabrili izabranike trenera Nenada Lalatovića, koji su pogocima rezervista, Nemanje Tomića i Đorđa Maksimovića, u samom finišu utakmice za samo dva minuta preokrenuli rezultat u svoju korist i domogli se dragocenih bodova koji im drastično povećavaju šanse za plasman u baraž za opstanak u ligi. Ogroman značaj utakmice uslovio je nešto veću nervozu među akterima današnje