Inter posle 11 godina osvojio Kup Italije: Nerazuri savladali Juventus na ''Olimpiku''

Euronews 11.05.2022  |  Autor: Euronews

Inter je deveti put osvojio Kup Italije! Tim Simonea Inzagija je u finalu na rimskom ''Olimpiku pobedio Juventus 4:2 (2:2, 1:0) nakon produžetaka.

Fudbaleri Intera su odlično otvorili meč: već u sedmom minutu meča Barela je sa krila ušao u sredinu, šutirao vrlo precizno i postigao efektan pogodak za Nerazure. Juventus je uzvratio u 30. minutu, najpre je De Liht probao glavom posle kornera ali je Handanović odlično reagovao, a nakon još jednog kornera pokušao je Dibala ali je posle njegovog udarca lopta završila pored gola. Nekoliko minuta kasnije prilika na drugoj strani, Brozović je snažno šutirao ali