Milan na korak od titule u Seriji A: Majstorija Ernandeza u pobedi nad Atalantom

Euronews 15.05.2022  |  Autor: Euronews

Milan je na "San Siru" upisao sigurnu pobedu protiv Atalante rezultatom 2:0 i kolo pre kraja nedostaje mu bod od osvajanja titule u Seriji A.

Utisak dana u trijumfu "rosonera" je fantastičan pogodak Tea Ernandeza u 75. minutu. Najpre je Rade Krunić uklizavanjem presekao napad gostiju na 25 metara od svog gola. Loptu je prihvatio levi bek domaćina, krenuo u prodor, nanizao nekolicinu protivničkih igrača, na kraju, ušao je u kazneni prostor i matirao golmana Atalante za konačnih 2:0. Tim iz Bergama je odolevao do 56. minutu, kada je Rafael Leao načeo mrežu Huana Musa i najavio pobedu Milana. Ukoliko Inter