Dva miliona građana postaju ePacijenti - dobijaju eKarton, eUput, eBolovanje...
Radio 021 15.05.2022 | Tanjug
![Dva miliona građana postaju ePacijenti - dobijaju eKarton, eUput, eBolovanje...](https://nstatic.net/img/logo/s/radio-021.png)
Država će razvojem više od 20 novih elektronskih servisa pokušati da do kraja 2023. prevede oko dva miliona građana Srbije na uslugu ePacijent.
Na taj način bi se zakazivanje pregleda i druge usluge domova zdravlja i bolnica dobijale elektronskim putem, saopštio je NALED. Navodi se kako se očekuje da već sledeće godine bude zakazano do 50 miliona usluga preko portala i mobilne aplikacije eZdravlje i tako građani brže dođu do željenog pregleda. NALED napominje da je Akcionim planom za 2022-2023. godinu, koji je usvojila Vlada Srbije, planirano i uspostavljanje elektronskog zdravstvenog kartona do kraja